Speedway 10K Start List

Sunday 23 January 2022 Competitor Statistics (Total=0 + 188 on the waiting list, Online=100%) Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename. See the Event Website for ‎further details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Entry
No
Name Age
Class
Club Co.
Senior Men (0)

MV40 (0)

MV50 (0)

MV60 (0)

MV70 (0)

Senior Women (0)

LV40 (0)

LV50 (0)

LV60 (0)

LV70 (0)

Senior Men waiting list (106)
1Drew Bartle MSEN Swansea Harriers AC GBR
2John Cox MSEN Great Western Runners GBR
6Will Purcell MSEN Great Western Runners GBR
8Harrison Read MSEN Abingdon AC GBR
12Sam Wilson MSEN Great Western Runners GBR
14Marcus Dunsford MSEN Bristol and West AC GBR
18Ben Maliphant MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
20Joshua Habgood-Coote MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
21Jonathan Thewlis MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
22Neil Kennedy MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
23Sam Johnson MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
24Tom Foxon MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
25Simon Waters MSEN Dursley Running Club GBR
27Nick Roberts MSEN Bristol & West AC GBR
32Andrew Drake MSEN Bristol and West GBR
34Alexander Jones MSEN Western Tempo GBR
35Jack Richardson MSEN Clevedon AC GBR
36Tadhgh Keating MSEN Cardiff Amateur AC GBR
38Tom Newman MSEN Bristol and West GBR
40Oliver Price MU18 Cardiff Amateur AC GBR
41Paul Hughes MSEN Abingdon AC GBR
42Jack Miller MSEN Abingdon AC GBR
43Reuben Keating MSEN GBR
44Tom Waters MSEN Cardiff Amateur AC GBR
45Matthew Clough MSEN Leeds City AC GBR
46Elliott Chard MSEN Yate & District AC GBR
47Daniel Soltys MSEN Team Bath AC GBR
49Callum Campion MU23 Llanelli AAC GBR
51Jack Derrick MU23 Westbury Harriers GBR
52Ollie Robertson-Kurd MU17 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
54Peter Bains MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
55Felix Rusby MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
56Alex Crossland MSEN Highgate Harriers GBR
58Chris Roxburgh MSEN Western Tempo GBR
60Lee Kibble MSEN Forest of Dean AC GBR
61James O'Hara MSEN Great Western Runners GBR
62Andy Raynor MSEN Forest of Dean AC GBR
64Christian Green MSEN Wells City Harriers GBR
65Zak Hurrell MSEN Wells City Harriers GBR
67Andrew Watt MSEN Bristol and West AC GBR
71Darren Broady MSEN Western Tempo GBR
72Billy Hayton MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
73Jack Turner MSEN Swansea Harriers AC GBR
74James Peters MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
76Richard Boyes M45 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
78Mark Hobbs MSEN Griffithstown Harriers GBR
79Henry Williams MU23 Caldicot Running Club GBR
80Jonathan Butler MSEN Swansea Harriers AC GBR
81Daniel Newton MSEN Swansea Harriers AC GBR
82David Richardson MSEN Pont-y-pwl & District Runners GBR
84Samuel Gregory MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
85Jon Barnes MSEN Chepstow Harriers GBR
87Steven Rigby MSEN Twemlow Track Club GBR
88Benjamin Curtin MSEN Swansea Harriers AC GBR
89Marc Hobbs MSEN Swansea Harriers AC GBR
92Tim Spencer MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
95Charlie Jones MSEN Western Tempo GBR
97Liam Lloyd MSEN Swansea Harriers AC GBR
98Owen Staddon MSEN Caldicot Running Club GBR
99Arwel Evans MSEN Les Croupiers GBR
100Eliot Taylor MSEN Western Tempo GBR
101Matthew Verran MU23 Swansea Harriers AC GBR
103Craig Jones MSEN Swansea Harriers AC GBR
104Jack Gooch MSEN Swansea Harriers AC GBR
105Cameron Weir MSEN Abingdon Amblers A C GBR
106Sam Tyas MU23 Southampton Athletic Club GBR
110Lloyd Manning-James MSEN Bridgend AC GBR
111Isaac Mould MU19 Swindon Harriers GBR
113Ian Connock MSEN Weston AC GBR
114Steve Fletcher MSEN Plymouth Harriers GBR
117Daniel Triggs MSEN Neath Harriers GBR
119Mark Sprigings MSEN Western Tempo GBR
121Sam Butler MSEN Presteigne Pacers GBR
122Chris Selman MSEN Weston AC GBR
123Matthew Rees MSEN Swansea Harriers AC GBR
124Jacob Reynolds MU18 Cardiff AAC GBR
125Owen Haswell MSEN GBR
128Phil Hambleton MSEN Les Croupiers RC GBR
129Kurt Taylor MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
130Kieran Batty MSEN Bristol and West GBR
131Liam Culliford MSEN Mendip TRC GBR
133Jamie Fenaroli MSEN Aberdare Valley Amateur AC GBR
136Omer Homer MSEN Swindon Harriers GBR
139Michael Tanner MSEN Birchfield Harriers GBR
143Adam Peacock MSEN BRAT GBR
147Finley Hines MU19 Swansea Harriers AC GBR
148Adam Stokes MSEN Bristol Up & Runners GBR
151Martin Norton MSEN Lliswerry Runners GBR
154David Aubrey MSEN Western Tempo GBR
156William Parkin MSEN Bristol and West Athletics GBR
157Matthew Brydon MSEN Bristol and West AC GBR
158Sean Lee MSEN Westbury Harriers GBR
159Jack Blackburn MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
162Gareth Crankshaw MSEN Southville RC GBR
163Ed Banks MSEN Birchfield Harriers GBR
165Ben Kennedy MSEN Les Croupiers GBR
168Joshua Moody MSEN Bristol and West AC GBR
172Ian Bird MSEN Neath Run 4 All GBR
173Jason Hanson MSEN Monmouth Tri Club GBR
175Will Fuller MU23 Weston Athletic Club GBR
179Andrew Ridley MSEN Birchfield Harriers GBR
180Aled Anderson MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
181Ross Jones MSEN Aberdare Valley Amateur AC GBR
182Dylan Peters MU19 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
183Edd Flynn MSEN Cardiff Amateur AC GBR
184Ricky Challinor MSEN Cardiff Amateur AC GBR

MV40 waiting list (50)
7Terry Emmett M40 Axe Valley Runners GBR
10Gareth Davey M45 Neath Harriers GBR
11Tim Wildman M40 Great Western Runners GBR
15Ben Holding M45 Team Bath AC GBR
16Ciaran McQuade M40 Armagh AC GBR
17Oliver Beale M40 Westbury Harriers GBR
19Nicko Brooke M40 Bristol and West AC GBR
26Tariq Kurd M45 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
30Stephen Honight M40 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
33Nick Tuftnell M45 Bristol and West AC GBR
37Henry Sly M40 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
48Macpherson Craig M40 GBR
50John Marsh M40 GBR
53Ian Gawinowski M45 Westbury Harriers GBR
57Wiliam Smith M40 Southville RC GBR
59Marcus Kropacsy M45 Great Western Runners GBR
63Matthew Jacklin M45 Aberdare Valley Amateur AC GBR
69Simon Lewis M45 Pontypridd Roadents AC GBR
70Ben Butler-Madden M40 Pontypridd Roadents AC GBR
75Joe Thomas M40 Bridgend AC GBR
77Mark Horsman M40 Pontypridd Roadents AC GBR
90James Hodge M45 Bristol and West GBR
91Kieron Summers M45 Weston Athletic Club GBR
94Andrew How M40 Pontypridd Roadents AC GBR
102Mark Walsh M40 Keswick AC GBR
108William Trew M40 Swindon Harriers GBR
109Courtenay Chessell M40 Swindon Harriers GBR
112Richard Bravington M40 Birchfield Harriers GBR
115Matthew Harvey M40 Swansea Harriers AC GBR
116Robert Pritchard M40 Chepstow Harriers GBR
118Jonathan Floyd M40 Western Tempo GBR
120Adrian Williams M45 Western Tempo GBR
132Martin Foster M45 Cheltenham and County Harriers GBR
137Duncan Staddon M40 Axe Valley Runners GBR
138Orlando Corea M45 Birchfield Harriers GBR
141Benjamin Haines M45 Weston Athletic Club GBR
144Russell Forsbrook M45 North Somerset AC GBR
145Athanasios Tsolakis M45 BRAT Club GBR
146Karl Welborn M40 Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (BRAT) GBR
153Michael Gilbert M40 Calne RC GBR
160Chris Walker M45 Wells City Harriers GBR
161Doug Nicholls M40 Pontypridd Roadents GBR
164Paul Francis M45 Les Croupiers GBR
167Dan Blake M40 Witney Road Runners GBR
169Matthew Jones Jones M40 Brecon AC GBR
170Matthew Hurford M45 Les Croupiers GBR
176Bill Leggate M45 Cirencester AC GBR
177Timothy Earlam M40 Penarth and Dinas Runners GBR
185Chris Prior M40 Cardiff AC GBR
186Jerome Edwards M45 Wellington Scottish Athletics Club GBR

MV50 waiting list (9)
5Carl Cable M50 Aberdare Valley Amateur AC GBR
9Philip Parry M55 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
13Jon James M55 Wells City Harriers GBR
86Simon Fortnam M50 Stroud & District AC GBR
127David Gresswell M55 Gloucester AC GBR
135Gary O’Brien M50 Swindon Harriers GBR
152Dan Lygo M50 Dursley Running Club GBR
166Stephen Goss M50 Exeter Harriers GBR
171Colin Williams M55 Les Croupiers GBR

MV60 waiting list (2)
149David Clegg M60 Chepstow Harriers GBR
187David James M60 Les Croupiers RC GBR

MV70 waiting list (1)
174Michael H Davies M70 Les Croupiers RC GBR

Senior Women waiting list (11)
3Kelly Dicks WSEN Great Western Runners GBR
4Lauren Reid WSEN Great Western Runners GBR
28Jessica MacKie WSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
66Elle Twentyman WSEN Taunton AC GBR
83Katy Roy WSEN Chepstow Harriers GBR
96Alaw Beynon-Thomas WSEN Les Croupiers GBR
107Liza Bradshaw WSEN CLC Striders GBR
140Stephanie Connaire WSEN Les Croupiers GBR
142Kate Drew WSEN Taunton AC GBR
150Rebecca Pierce WSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
188Bethan Francis WSEN Avon Valley Runners GBR

LV40 waiting list (8)
31Georgia Wood W40 Bournemouth AC GBR
39Katie Hughes W45 Westbury Harriers GBR
68Claire Jackson W45 Spirit of Monmouth Running Club GBR
93Caroline Warrington W40 Bromsgrove & Redditch GBR
126Charlotte Wilton W45 Swindon Harriers GBR
134Lisa Erickson W40 Pontypool and District Runners GBR
155Rachel Stowell W40 Bitton Road Runners GBR
178Susan Duncan W40 Weston Athletic Club GBR

LV50 waiting list (0)

LV60 waiting list (0)

LV70 waiting list (1)
29Anne Dockery W70 Bristol and West GBR

Copyright © 1988 - 2020.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351