Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
(B) Southern Night Championships Start List
Saturday 30 November 2019
Competitor Statistics (Total=179, Online=100%)
Start times
are available from the Event Website (link below).
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
BADO
BKO
BMOL
BOK
COBOC
DEE
DEVON
ESOC
FVO
GO
HH
HOC
IND
INT
KERNO
LEI
LOC
LOK
MDOC
MV
MWOC
NGOC
NOC
NWO
OD
QO
RAFO
SARUM
SBOC
SLOW
SN
SO
SOC
SROC
SUFFOC
SWOC
SYO
TVOC
UBOC
WAOC
WCH
WIM
WSX
AND Country =
All
GBR
IRL
SWE
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Start Time
M16
(6)
15
Barney Steventon-Barnes
M16
SUFFOC
GBR
tba
27
Frank Townley
M16
SN
GBR
tba
112
Adam Conway
M16
GO
GBR
tba(m)
116
Jamie Lightfoot
M14
SYO
GBR
tba(e)
138
Oliver Tonge
M16
BOK
GBR
tba
155
Alex Fielding
M16
HH
GBR
tba(m)
M18
(2)
32
Alexander Mitchell
M18
HOC
GBR
tba(e)
50
Logan McIntyre
M18
TVOC
GBR
tba(e)
M20
(3)
98
Peter Dobra
M20
UBOC
GBR
tba(m)
148
Daniel Weaver
M20
UBOC
GBR
tba(m)
172
Thomas Jarvis
M20
RAFO
ENG
tba(m)
M21
(23)
6
Scott Collier
M21
KERNO
GBR
tba
23
Joe Taunton
M21
NOC
ENG
tba(m)
53
Richard Cronin
M21
NGOC
CYM
tba(m)
67
Tom Dobra
M21
BOK
GBR
tba(e)
73
James Rogers
M21
LEI
GBR
tba
89
Robert Finch
M21
SOC
GBR
tba(m)
106
Matthew Pickering
M21
UBOC
GBR
tba(m)
107
Ben Mitchell
M21
SBOC
CYM
tba
108
Megan Carter-Davies
W21
MWOC
CYM
tba
109
Michael Lai
M21
MWOC
CYM
tba(m)
126
Jonathan Crickmore
M21
SO
GBR
tba(l)
134
Matt Whipple
M21
SWOC
GBR
tba(m)
135
Marcus Pinker
M45
FVO
IRL
tba(m)
146
James Errington
M21
HH
GBR
tba(e)
147
Alan Blanchflower
M21
WSX
ENG
tba(m)
153
James Thomas
M21
COBOC
GBR
tba
156
Brais Pineiro
M21
LOK
GBR
tba
160
Nicholas Jarvis
M21
SO
GBR
tba(m)
163
Robert Mills
M21
BOK
GBR
tba(m)
166
Thomas Cochrane
M21
NGOC
GBR
tba(e)
168
Duncan Birtwistle
M21
OD
GBR
tba(m)
178
Daniel Gardner
M21
TVOC
GBR
tba(e)
179
Jerome Carson
M21
IND
GBR
tba
M35
(3)
65
Rhys Manning
M35
SWOC
GBR
tba(m)
90
Ben Lonsdale
M35
RAFO
ENG
tba(e)
170
Donatas Tumaitis
M35
SLOW
GBR
tba(l)
M40
(4)
19
Tommi Grover
M40
BOK
GBR
tba
45
John Miklausic
M40
NGOC
GBR
tba
88
Dai Wilson
M40
RAFO
CYM
tba(e)
173
Geoffrey Ellis
M40
RAFO
GBR
tba(l)
M45
(10)
26
Laurence Townley
M45
SN
GBR
tba
36
Paul Couldridge
M45
SLOW
GBR
tba(m)
60
Scott Bailey
M45
BOK
GBR
tba
96
Simon Kippin
M45
TVOC
GBR
tba(e)
113
Peter Shirvington
M45
QO
GBR
tba(m)
142
Robert Elston
M20
UBOC
GBR
tba(m)
150
Mark Stodgell
M45
WCH
GBR
tba(e)
161
Anthony Covey-Crump
M45
SLOW
GBR
tba
169
David Jolly
M45
RAFO
GBR
tba(m)
171
Mykyta Chubynsky
M40
OD
GBR
tba(e)
M50
(8)
10
Doug Wilson
M50
NGOC
GBR
tba
30
Richard Sansbury
M50
QO
GBR
tba(m)
76
Rob Taylor
M50
NGOC
ENG
tba(e)
129
Matthew Owen
M50
BOK
ENG
tba(e)
139
Martin Lewis
M50
QO
GBR
tba(e)
141
John Tzanetis
M50
SN
GBR
tba
154
Kevin Fielding
M50
HH
GBR
tba(m)
158
Andrew Reynolds
M50
DEVON
GBR
tba(e)
M55
(18)
13
Greg Best
M55
NGOC
GBR
tba(e)
38
Roger Thetford
M55
TVOC
GBR
tba(e)
70
Richard Hudson
M55
BOK
GBR
tba(e)
72
Soren Bremer
M55
BMOL
SWE
tba(e)
81
Rob Hick
M55
WSX
GBR
tba(m)
84
Ronan Cleary
M55
LOK
IRL
tba(m)
95
Peter Martin
M55
MV
GBR
tba(m)
100
James Clemence
M55
SWOC
CYM
tba(e)
115
Nicholas Lightfoot
M55
SYO
GBR
tba(e)
124
Neil Crickmore
M55
SO
GBR
tba(l)
131
Chris Hooker
M55
SO
GBR
tba(m)
132
Adrian Moir
M55
SWOC
GBR
tba(m)
137
David Faulkner
M55
BOK
GBR
tba(m)
144
Simon Errington
M55
HH
GBR
tba(e)
157
Colm O'Halloran
M55
IND
IRL
tba(l)
165
Chris Turner
M55
WIM
GBR
tba(e)
167
Paul Fox
M55
SN
GBR
tba(e)
176
David Hunt
M55
BOK
GBR
tba(e)
M60
(16)
1
Gavin Clegg
M60
BOK
ENG
tba(e)
9
Charles Daniel
M60
BOK
GBR
tba(e)
17
Ian Ditchfield
M60
MV
ENG
tba(m)
46
Andy Emmerson
M60
OD
GBR
tba(e)
49
Graham McIntyre
M60
INT
GBR
tba(e)
71
Sandy Burgon
M60
BOK
GBR
tba(m)
80
Mike Frizzell
M60
BADO
GBR
tba(m)
91
John Embrey
M60
DEE
GBR
tba(m)
93
Alan Kersley
M60
BADO
GBR
tba(e)
104
Rob Parkinson
M60
DEVON
ENG
tba(l)
110
John Cook
M60
WSX
ENG
tba(m)
111
Phil Conway
M55
GO
GBR
tba(m)
120
Mark Saunders
M60
BOK
CYM
tba(l)
121
Philip Eeles
M60
SOC
ENG
tba(e)
130
Steve Williams
M60
NGOC
GBR
tba(e)
174
Ian Phillips
M60
NGOC
GBR
tba
M65
(12)
2
Neville Baker
M65
TVOC
GBR
tba(m)
4
Andy Robinson
M65
LOC
GBR
tba(m)
8
Robin Smith
M65
SO
GBR
tba(e)
12
David Rosen
M65
SROC
GBR
tba(e)
21
Paul Taunton
M65
NGOC
ENG
tba(m)
83
Mike Elliot
M65
MV
SCO
tba(e)
87
John Orton
M65
NWO
GBR
tba(m)
92
Brian Johnson
M65
WIM
GBR
tba(m)
101
Andrew Payne
M65
DEE
GBR
tba(e)
119
Phil Hall
M65
SARUM
ENG
tba(l)
128
Mikhail Gryaznevich
M65
TVOC
GBR
tba(e)
162
David Jukes
M65
BKO
GBR
tba(e)
M70
(12)
24
Mark Blackstone
M70
BOK
GBR
tba
28
Christopher Branford
M70
WIM
GBR
tba(e)
39
Mike Wimpenny
M70
DEVON
GBR
tba(m)
43
Trevor Roberts
M70
MDOC
GBR
tba(e)
52
Jim Mallinson
M70
SLOW
ENG
tba(e)
86
Jim Prowting
M70
TVOC
ENG
tba(e)
114
Roger Hargreaves
M70
KERNO
GBR
tba(e)
117
Robbie Lightfoot
M12
SYO
GBR
tba(e)
123
Eric Harper
M65
BKO
GBR
tba(e)
136
Tony Hext
M70
QO
GBR
tba(e)
143
Matthew Pembery
M20
BOK
GBR
tba(e)
151
John Harrison
M70
BADO
CYM
tba(e)
M75
(2)
18
John Parfitt
M75
BOK
GBR
tba
54
Ian Peirce
M75
SARUM
GBR
tba(m)
M80
(2)
57
Arthur Boyt
M80
DEVON
ENG
tba(m)
61
Roger Maher
M80
SO
ENG
tba
W16
(2)
77
Rose Taylor
W14
NGOC
ENG
tba(e)
103
Rebecca Ward
W16
NGOC
GBR
tba(m)
W18
(1)
63
Chloë Cracknell
W18
SUFFOC
GBR
tba(e)
W20
(1)
97
Bethany Kippin
W20
TVOC
GBR
tba(e)
W21
(6)
7
Anne Edwards
W21
TVOC
GBR
tba
42
Sarah Rollins
W40
SN
ENG
tba(m)
68
Rebecca Ellis
W21
WIM
GBR
tba(m)
94
Tamsin Moran
W21
SOC
GBR
tba(m)
125
Laura Robertson
W21
ESOC
GBR
tba(l)
177
Jo Pickering
W21
WIM
GBR
tba(e)
W35
(0)
W40
(3)
35
Sian Mitchell
W40
HH
CYM
tba(l)
69
Anne Straube
W40
OD
GBR
tba(m)
79
Tereza Maria Rush
W40
BOK
GBR
tba
W45
(1)
51
Vanessa Lawson
W45
NGOC
GBR
tba(m)
W50
(7)
31
Kerstin Mitchell
W50
HOC
GBR
tba(e)
37
Dorte Torpe Hansen
W50
SLOW
GBR
tba(m)
62
Karen Crawford
W50
BOK
GBR
tba(e)
75
Judith Taylor
W50
NGOC
ENG
tba(e)
140
Dawn Figg
W50
HH
GBR
tba(e)
159
Alison Reynolds
W50
DEVON
GBR
tba(e)
164
Melanie Slade
W50
SN
GBR
tba(e)
W55
(11)
3
Marie-Anne Fischer
W55
TVOC
GBR
tba(m)
47
Jill Emmerson
W55
OD
GBR
tba(e)
64
Jill Manning
W70
SWOC
GBR
tba(m)
74
Jane Lambert
W55
SO
GBR
tba(m)
82
Carolyn Dent
W55
BOK
GBR
tba(m)
85
Julie Cleary
W55
LOK
IRL
tba(m)
105
Gwen Tanner
W55
BOK
GBR
tba(m)
127
Susan Crickmore
W55
SO
GBR
tba(l)
145
Helen Errington
W55
HH
GBR
tba(e)
149
Lucy Paton
W55
SN
GBR
tba(e)
152
Anne Tynegate
W55
BADO
CYM
tba(e)
W60
(8)
5
Christine Robinson
W60
LOC
GBR
tba(m)
40
Toria Wimpenny
W60
DEVON
GBR
tba(m)
44
Marie Roberts
W60
MDOC
GBR
tba(e)
48
Alison Simmons
W60
BOK
GBR
tba(m)
59
Jackie Hallett
W60
BOK
GBR
tba(m)
66
Debbie Lamb
W21
SWOC
GBR
tba(m)
78
Ella May Rush
W14
BOK
GBR
tba(m)
118
Janet Cronk
W60
WAOC
ENG
tba(m)
W65
(5)
22
Rosalind Taunton
W65
NGOC
ENG
tba(m)
29
Lynn Branford
W65
WIM
GBR
tba(e)
56
Diana McClure
W65
SBOC
CYM
tba(m)
102
Jean Payne
W65
DEE
GBR
tba(e)
122
Denise Harper
W65
BKO
GBR
tba(e)
W70
(4)
11
Miriam Rosen
W70
SROC
GBR
tba(e)
25
Charlotte Thornton
W70
SARUM
GBR
tba(m)
133
Christine King
W70
BOK
ENG
tba(m)
175
Katy Dyer
W70
BOK
GBR
tba
W75
(2)
16
Ruth Rhodes
W75
SO
ENG
tba(m)
55
Freda Peirce
W75
SARUM
GBR
tba(e)
W80
(1)
41
Alison Sloman
W80
HOC
GBR
tba(e)
Army U25
(0)
Novices
(6)
14
Theo Steventon-Barnes
M14
SUFFOC
GBR
tba
20
Sara Currie
W35
BOK
GBR
tba
33
Sebastian Mitchell
M16
HOC
GBR
tba(e)
34
Arthur Mitchell
M14
HOC
GBR
tba(e)
58
Simon Lott
M40
BOK
GBR
tba(e)
99
Agnieszka Kaminska
W40
BOK
GBR
tba(e)