Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Best of 2020 Start List
Wednesday 23 December 2020 - Tuesday 29 December 2020
Competitor Statistics (Total=141, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
AIRE
AROS
ASUB
BASOC
BL
BOC
BOK
CHIG
CLYDE
Columbia River OC
Crapahut
DEE
DEVON
DFOK
EBOR
ELO
EPOC
ESOC
EUOC
EWOC
Foothills Wanderers
FVO
GD4C
GO
GROK
HH
IK Vikings OK
IND
INT
INVOC
KouvolanSuunnistajat
LOK
Los Angeles O Club
MAROC
MDOC
Montsant
MOR
NGOC
NOR
OC München
OD
OJE Wappler
OL NORSKA
Olc Omström Sense
Olg Murten
QO
RR
SBOC
SHUOC
SKO Blue stones
SLOW
SMART FOXES
SMOC
SN
SUFFOC
SYO
TGV Horn
TROL
TU Dresden
TVOC
USV TU DRESDEN
Valence Sports Orien
WAOC
WCH
WCOC
WIM
WRE
AND Country =
All
AUT
BEL
BUL
CAN
ESP
FIN
FRA
GBR
GER
IRL
JPN
POR
ROU
SUI
SWE
USA
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Open Men
(22)
2
Ben Bardsley
M45
HH
ENG
79
Raphael Combe
M45
Crapahut
FRA
92
Tobias Danninger
M45
OC München
GER
128
Peter Errington
M21
HH
GBR
30
Franz Glaner
M21
OJE Wappler
AUT
70
Joseph Goodwin
M20
SHUOC
GBR
45
Steffen Hartmann
M35
TGV Horn
GER
124
William Ivory
M45
INT
GBR
11
Luis L8
M40
GD4C
POR
131
Jean Le Pennec
M21
Valence Sports Orien
FRA
27
Matthias Mahr
M40
SLOW
GBR
85
Ben Mitchell
M21
SBOC
CYM
34
Haruki Ohashi
M21
GROK
JPN
23
Sebastian Ordoñez
M40
Montsant
ESP
31
Martin Quirke
M40
ESOC
SCO
74
Glen Richardson
M40
NOR
NI
139
Friedmar Richter
M35
USV TU DRESDEN
GER
32
David Roy
M35
SN
GBR
138
Alexander Soulsby
M40
HH
GBR
5
Andrew Stemp
M21
AIRE
GBR
8
Paul Todd
M45
LOK
GBR
91
Veli-Matti Ylönen
M21
KouvolanSuunnistajat
FIN
M12
(5)
47
Rory Keen
M10
SYO
GBR
105
Robbie Lightfoot
M12
SYO
GBR
72
Finlay McLuckie
M12
MOR
SCO
59
Calum Robertson
M12
ESOC
SCO
12
Max Straube-Roth
M12
OD
GBR
M16
(11)
1
Oliver Bardsley
M14
HH
ENG
119
Harry Bratcher-Howard
M14
WIM
GBR
93
Bastian Danninger
M14
OC München
GER
82
Rune De Clercq
M16
TROL
BEL
103
Jamie Lightfoot
M16
SYO
GBR
140
Matthew Morris
M16
SYO
GBR
121
Jonas Newey
M16
MAROC
SCO
120
Yann Newey
M14
MAROC
SCO
48
Elias Schafer
M16
Olc Omström Sense
SUI
52
Sam Todd
M14
SYO
GBR
132
Euan Tryner
M16
SYO
GBR
M20
(3)
28
Harry McMurtrie
M20
DEVON
GBR
49
Jan Studer
M18
Olg Murten
SUI
21
Joe Sunley
M18
WCOC
GBR
M50
(29)
15
Malcolm Aldridge
M60
MOR
SCO
33
Don Bayly
M65
Foothills Wanderers
CAN
122
Michael Billinghurst
M60
WCOC
GBR
37
John Brammer
M60
DEE
GBR
25
John Britton
M65
MDOC
GBR
14
Brad Connor
M50
FVO
GBR
9
Matthias Kalle Dalheimer
M50
IK Vikings OK
SWE
90
Jon Darley
M50
GO
GBR
13
Andrew Evans
M65
DFOK
GBR
68
Paul Fox
M55
SN
GBR
110
Richard Gardner
M65
OD
GBR
115
Valentin Gheorghe
M50
SMART FOXES
ROU
4
Ian Hendrie
M65
FVO
GBR
54
Richard Hughes
M65
DEE
GBR
104
Nicholas Lightfoot
M55
SYO
GBR
118
John Marshall
M50
CLYDE
SCO
39
Steve McLean
M60
DEE
ENG
117
Joe Parkinson
M55
NGOC
GBR
83
Andy Paterson
M50
CLYDE
SCO
78
Mike Pedley
M60
EPOC
ENG
98
David Robertson
M55
CLYDE
GBR
16
Steve Robertson
M65
QO
GBR
35
Iain Shepherd
M55
INVOC
SCO
67
David Smith
M65
WCH
GBR
53
David Todd
M50
SYO
GBR
114
Tony Udris
M50
SYO
GBR
61
Martin Ward
M50
SYO
GBR
26
Jon Wheatcroft
M65
TVOC
GBR
42
Clive Wilkinson
M55
SUFFOC
GBR
M70
(5)
65
John Harbuck
M75
EWOC
USA
111
Richard Lewis
M65
WRE
GBR
60
Mike Smithard
M70
DEE
GBR
106
Robin Strain
M70
ELO
SCO
55
Nicolae Stroescu
M80
IND
ROU
Open Women
(20)
86
Philippa Allen
W40
CHIG
GBR
141
Cecilie Andersen
W21
BOK
GBR
29
Aurelie Andry
W35
IND
FRA
80
Alison Campbell
W21
BASOC
SCO
84
Megan Carter-Davies
W21
SBOC
CYM
56
Alison Crocker
W35
Columbia River OC
USA
89
Angela Darley
W45
GO
GBR
7
Alison Fryer
W21
MDOC
GBR
17
Hannah Gray
W40
SN
GBR
40
Kim Hadorn
W21
OL NORSKA
SUI
19
Rachel Kirkland
W45
INT
SCO
135
Clare Lonergan
W40
ASUB
BEL
125
Kirstin Maxwell
W21
RR
GBR
62
Marie O'Donovan
W21
BOC
IRL
99
Lindsay Robertson
W21
EUOC
GBR
113
Sarah Rollins
W40
SN
GBR
10
Rachael Rothman
W40
SYO
GBR
108
Kirsten Strain
W21
AROS
GBR
6
Emese Svab
W45
HH
ENG
134
Pauline Tryner
W45
SYO
GBR
W12
(5)
112
Grace Allinson
W12
WRE
GBR
66
Kate Jarrett
W12
WAOC
GBR
101
Charlotte Slade
W12
SN
GBR
137
Alice Soulsby
W12
HH
GBR
51
Anna Todd
W12
SYO
GBR
W16
(10)
130
Emma Crawford
W16
WCOC
GBR
87
Sarah Darley
W16
GO
GBR
76
Stanimira Dimitrova
W14
SKO Blue stones
BUL
46
Ciara Keen
W14
SYO
GBR
73
Kate McLuckie
W14
MOR
SCO
97
Kirsten Robertson
W16
CLYDE
GBR
58
Maja Robertson
W14
ESOC
SCO
136
Maggie Soulsby
W14
HH
GBR
41
Naomi Thornton
W16
SYO
GBR
133
Freya Tryner
W14
SYO
GBR
W20
(2)
88
Aimee Darley
W18
SN
GBR
77
Elena Gvozdeykova
W40
SKO Blue stones
BUL
W50
(26)
71
Jane Archer
W65
SN
GBR
44
Amanda Bailey
W55
SN
GBR
94
Judith Bell
W50
ESOC
GBR
116
Sue Bett
W50
SN
GBR
38
Caroline Brammer
W50
DEE
GBR
129
Alex Crawford
W45
WCOC
GBR
75
Caz Dudley
W55
MAROC
SCO
109
Clare Durand
W55
Los Angeles O Club
USA
123
Cornelia Eckardt
W50
TU Dresden
GER
18
Carol Edwards
W60
BL
ENG
127
Helen Errington
W55
HH
GBR
24
Rhona Fraser
W65
ESOC
GBR
36
Elizabeth Furness
W65
MOR
SCO
3
Fiona Hendrie
W60
FVO
GBR
64
Jane Hunter
W50
WCOC
GBR
20
Janette McHendry
W50
WCOC
GBR
102
Helen Nisbet
W55
SMOC
GBR
63
Liz Phillips
W55
OD
ENG
96
Ann Robertson
W55
CLYDE
GBR
57
Hanne Robertson
W50
ESOC
SCO
22
Penny Rodgers
W55
TVOC
GBR
69
Gill Sharp
W60
SN
GBR
100
Melanie Slade
W50
SN
GBR
50
Robyn Stanyon
W50
SYO
GBR
126
Heather Walton
W55
SLOW
GBR
43
Sally Wilkinson
W55
SUFFOC
GBR
W70
(3)
95
Christine Roberts
W70
EBOR
GBR
81
Rosie Shaw
W70
SMOC
GBR
107
Sheila Strain
W70
ELO
SCO