Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Penmaenmawr Fell Race 2018 Start List
Saturday 17 November 2018
Competitor Statistics (Total=178, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
3rd Prestatyn
Abergele Harriers
Anabasis Mountaineering Club
Berserkers
Black Combe Runners
Bowland Fell Runners
Buckley Runners
Chequers Racers
Chester Tri Club
Chester Triathlon Club
Clwydian Range Runners
Colwyn Bay AC
Conwy Blue Watches Jogging Club
Dark Peak Fell Runners
Deestriders
Deestriders RC
Delamere Spartans
Denbigh Harriers RC
Ellesmere Port RC
Eryri
Eryri Harriers
Helsby
Helsby RC
Helsby Running Club
Highland Hill Runners
Holme Pierrepont RC
Liverpool Running Club
Liverpool Harriers & AC
Liverpool Harriers and AC
Liverpool Running Club
Manx Fell Runners
MDC
Mercia Fell Runners
MereRunners
Mysteruns
Mysteruns of Abergele
None
Northwich Running Club
OutFit
Out-Fit
Pensby
Pensby Runners
Prestatyn RC
Rhedwyr Hebog Runners
Run Free fell runners
Saddleworth runners
Saddleworth Runners Club
Sunlight Runners
Swansea Harriers AC
Tattenhall Runners
Unattached
Vegan Runners UK
Village Road Runners
Village RR
WFRA
Wrecsam Tri Club
AND Country =
All
DEN
GBR
Bib
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
11 miles
(178)
1
Jeff Adams
M60
Pensby Runners
GBR
2
Tom Albiston
MSEN
GBR
3
Mathew Anwyl
M45
GBR
4
Gwydion ap Wynn
M40
Rhedwyr Hebog Runners
GBR
5
David Appleton
MU23
Anabasis Mountaineering Club
GBR
6
Owen Arman
MSEN
GBR
7
Rachel Arnold
W55
Helsby RC
GBR
8
Stuart Atkinson
M40
Delamere Spartans
GBR
9
Mark Bancroft
M55
Berserkers
GBR
10
Ian Barnard
M50
GBR
11
Sharon Basford
W45
Tattenhall Runners
GBR
12
David Baugh
M55
Denbigh Harriers RC
GBR
13
Laura Baynham-Hughes
W40
Helsby RC
GBR
14
Ken Begley
M55
Chester Tri Club
GBR
15
Tony Benton
M55
Denbigh Harriers RC
GBR
16
Ronnie Biggs
M45
Saddleworth Runners Club
GBR
17
Helen Blair
W50
Eryri Harriers
GBR
18
Monica Boland
W45
Saddleworth Runners
GBR
19
Richard Borne
M50
Mysteruns of Abergele
GBR
20
James Bowden
MSEN
Eryri Harriers
GBR
21
Greene Brandon
M45
Saddleworth runners
GBR
22
Juliette Bravo
M45
Saddleworth Runners Club
GBR
23
Nic Brook
M40
Eryri Harriers
GBR
24
Robert Burke
M50
Liverpool Running Club
GBR
25
Tim Cahill
M55
Abergele Harriers
GBR
26
Christine Cammillare
WSEN
Deestriders
GBR
27
Tim Caselton
M55
GBR
28
Tim Charmley
M50
Tattenhall Runners
GBR
29
Paul Chrisp
M55
Delamere Spartans
GBR
30
Claire Cobley
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
31
Peter Cobley
M45
Saddleworth Runners Club
GBR
32
Jonathan Cole
M40
Ellesmere Port RC
GBR
33
Terry Coleman
M55
GBR
34
Joe Cooper
MSEN
OutFit
GBR
35
Michael Corrales
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
36
Benjamin Crossley
MSEN
Helsby RC
GBR
37
Daniel Dakeyne
MSEN
Berserkers
GBR
38
Mark Dakeyne
M60
Berserkers
GBR
39
Chris Davies
M45
Conwy Blue Watches Jogging Club
GBR
40
Docker Davies
M55
3rd Prestatyn
GBR
41
Jake Davies
MSEN
GBR
42
Robyn Davies
M50
GBR
43
William Scott Davies
MSEN
GBR
44
Alan Duncan
M65
Bowland Fell Runners
GBR
45
Louise Emery
W40
Eryri Harriers
GBR
46
Andrew Essex
M60
Saddleworth Runners Club
GBR
47
Ian Evans
M45
Village RR
GBR
48
Lesley Feakes
W50
Helsby Running Club
GBR
49
Alexandra Fletcher
WSEN
Eryri Harriers
GBR
50
Matthew Fortes
M40
Eryri Harriers
GBR
51
Susan Fourie
W40
Chester Triathlon Club
GBR
52
Denis Garnham
M50
GBR
53
Phil Gillard
M55
Helsby
GBR
54
Benjamin Goodfellow
MU23
Wrecsam Tri Club
GBR
55
Joseph Gosling
MSEN
GBR
56
Dermot Gough
M40
GBR
57
Jonathan Goulding
M50
Chester Triathlon Club
GBR
58
Miranda Grant
WSEN
Eryri Harriers
GBR
59
Stuart Greenall
M55
Northwich Running Club
GBR
60
Tony Greene
M75
Saddleworth Runners Club
GBR
61
Sioned Griffiths
WSEN
Denbigh Harriers RC
GBR
62
Sarah Harley
WSEN
Eryri Harriers
GBR
63
Gregg Harrison
MSEN
Chequers Racers
GBR
64
Harry Harrison
M55
Chequers Racers
GBR
65
Joshua Hartley
MSEN
Black Combe Runners
GBR
66
Chris Hayes
M40
GBR
67
Tanya Haynes
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
68
John Heathcote
M65
Saddleworth Runners Club
GBR
69
Neil Hindle
M60
WFRA
GBR
70
Paul Hodges
M50
Eryri Harriers
GBR
71
Steve Holliman
M40
Chester Triathlon Club
GBR
72
Carla Houghton
WSEN
GBR
73
Andrew Howarth
M40
Chester Triathlon Club
GBR
74
Debbie Hughes
W55
Berserkers
GBR
75
Geraint Hughes
M45
None
GBR
76
Jonathan Hughes
M55
Berserkers
GBR
77
Lydia Hughes
WSEN
Berserkers
GBR
78
Rowan Hughes
MU19
Berserkers
GBR
79
Colin Hunt
M65
Wrecsam Tri Club
GBR
80
John Hunt
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
81
Franx Jnr
M50
MereRunners
GBR
82
Henderson Joanne
W40
GBR
83
Gary Jones
M50
Berserkers
GBR
84
Nick Jones
MSEN
Run Free fell runners
GBR
85
Paul Jones
M45
Eryri Harriers
GBR
86
Stephen Jones
M60
Eryri Harriers
GBR
87
Duncan Kennedy
M40
Liverpool Running Club
GBR
88
Anja King
W40
DEN
89
Andy Lacey
M50
Village Road Runners
GBR
90
Becki Law
WSEN
Eryri Harriers
GBR
91
Jacqueline Lee
W40
Vegan Runners UK
GBR
92
Lois Lee
WU18
Prestatyn RC
GBR
93
Kate Lightfoot
W45
Tattenhall Runners
GBR
94
Ben Lightowler
MSEN
Abergele Harriers
GBR
95
Chris Lord
M50
Mysteruns
GBR
96
David Loughlin
M40
Village RR
GBR
97
John Mainwaring
M60
Eryri Harriers
GBR
98
Rebecca Massey
W45
Deestriders RC
GBR
99
Hugo Matcham
MSEN
GBR
100
Donna Mckeown
W45
Village RR
GBR
101
Gordon McLeod
M55
Sunlight Runners
GBR
102
Graham McVey
M45
GBR
103
David Meeson
M55
GBR
104
Adrian Moir
M55
MDC
GBR
105
Jonathan Moore
M50
Eryri Harriers
GBR
106
Sally Morgan
W50
GBR
107
John Morris
M70
Buckley Runners
GBR
108
Carole Morrison
W55
Pensby
GBR
109
Ciara Murphy
W40
Chester Triathlon Club
GBR
110
Bethan Nadin
WU23
Highland Hill Runners
GBR
111
Sarah Neenan
WSEN
GBR
112
Eliot Ness
M60
Saddleworth Runners
GBR
113
Rob O'Cop
M60
Saddleworth Runners
GBR
114
Lucy O'Donnell
WSEN
GBR
115
Jim O'Hara
MSEN
Helsby RC
GBR
116
Russell Owen
M60
Eryri Harriers
GBR
117
Chris Palmer
MSEN
Run Free Fell Runners
GBR
118
Tim Palmer
M50
Helsby RC
GBR
119
Ruth Partridge
WSEN
GBR
120
Andrew Peffers
M45
Clwydian Range Runners
GBR
121
Mandy Peffers
W45
Clwydian Range Runners
GBR
122
Diane Perry
W45
GBR
123
Gary Porter-Jones
M50
Eryri Harriers
GBR
124
Kate Potter
W55
Eryri Harriers
GBR
125
Steve Price
M55
Liverpool Running Club
GBR
126
Rob Pullen
M50
Wrecsam Tri Club
GBR
127
Katie Reynolds
WSEN
Swansea Harriers AC
GBR
128
Michael Reynolds
M50
Mercia Fell Runners
GBR
129
Sandra Riley
W45
Village RR
GBR
130
Gavin Roberts
MSEN
Eryri Harriers
GBR
131
Peter Roberts
M75
Buckley Runners
GBR
132
Richard Roberts
M40
Eryri Harriers
GBR
133
Zoe Roberts
WSEN
Out-Fit
GBR
134
Jan Rogers
W50
Chester Triathlon Club
GBR
135
Yvonne Rogers
W55
GBR
136
John Rolton
MSEN
Clwydian Range Runners
GBR
137
Andrea Rowlands
W40
Eryri Harriers
GBR
138
Alex Royden
WSEN
Pensby Runners
GBR
139
Paul Rutt
M50
GBR
140
Ellie Salisbury
W55
Eryri Harriers
GBR
141
James Salt
M40
Abergele Harriers
GBR
142
David Say
M65
Denbigh Harriers RC
GBR
143
Ian Scouler
M50
Northwich Running Club
GBR
144
Brian Seal
MSEN
Village Road Runners
GBR
145
Kirsty Seddon
WSEN
Chester Triathlon Club
GBR
146
Simon Sharp
M45
Holme Pierrepont RC
GBR
147
Sarah Shead
WSEN
Northwich Running Club
GBR
148
Peter Simpson
M70
Liverpool Harriers and AC
GBR
149
Chris Smith
M45
Wrecsam Tri Club
GBR
150
Stephen Spall
M50
Chester Triathlon Club
GBR
151
Mike Storry
M75
Village RR
GBR
152
Dick Sunnodocgreen
M55
Saddleworth Runners Club
GBR
153
Claire Sutcliffe
W45
Chester Triathlon Club
GBR
154
Darke Suzanne
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
155
Lloyd Taggart
M45
Manx Fell Runners
GBR
156
Ciaran Thew
MSEN
GBR
157
Andrew Thomas
MSEN
Outfit
GBR
158
Shirley Tuersley
W50
Saddleworth Runners club
GBR
159
John Turner
M45
GBR
160
Jack Tyrie
MSEN
Anabasis Mountaineering Club
GBR
161
Mike Tyrie
M50
GBR
162
Vicky Unsworth
WSEN
Liverpool Harriers & AC
GBR
163
Nigel Waterhouse
M55
Chester Triathlon Club
GBR
164
Richard Watson
MSEN
Colwyn Bay AC
GBR
165
Mark Weldrick
M40
GBR
166
Jennifer West
W40
Village RR
GBR
167
Jon Whitehead
M45
Denbigh Harriers RC
GBR
168
Victoria Whitehead
W45
Denbigh Harriers RC
GBR
169
Becky Wightman
WSEN
Delamere Spartans
GBR
170
Jonathan Will
M40
Eryri Harriers
GBR
171
Adrian Williams
M45
Eryri Harriers
GBR
172
Eddie Williams
M45
Berserkers
GBR
173
Gwion Williams
M40
Eryri
GBR
174
Gwyn Williams
M45
GBR
175
Max Williams
M45
Wrecsam Tri Club
GBR
176
Natalie Williams
W50
Berserkers
GBR
177
Ashley Willis
M40
Unattached
GBR
178
Iain Wood
M60
Chester Triathlon Club
GBR