Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Warmley Forest Park 5K / 10K Start List
Saturday 27 October 2018
Competitor Statistics (Total=229, Online=93%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 16 October 2018
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
#Teamsutton
.
Active Soul
Bitton Road Runners
Bristol & District Triathletes (Bad Tri)
Bristol & West AC
Bristol & West AC (est. 1882)
Burnham on sea harriers
Clapham Chasers
Emerson Green Running Club
Emersons Green RC
Emersons Green Running Club
Fitquest
Fry Club Joggers
Just Jog
Just Run Taunton
Mickey Morris Racing Team
N/A
Nailsea RC
None
North Bristol Tri Club
Pac Tri
Portishead Runnig Club
Riviera Racers
Running Forever RC
South Glos AC
Southville
Southville RC
Stade brestois athlétisme
Stanbridge Fliers
Staple Hill Runners
Team Bath AC
Town & Country Harriers
University of West of England Athletics Club
UWE Athletics and Cross Country Club
Vegan Runners UK
Wellington Weavers
Wessex Canicross
Westbury Harriers
Westfield TT
Weymouth St Pauls Harriers
Winscombe ladies running club
Wotton Trotters
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
10K
(165)
49*
Tim Ashman
MSEN
North Bristol Tri Club
GBR
140
Gemma Baber-Williams
WSEN
GBR
139
Greg Baber-Williams
MSEN
GBR
142
Kristiane Baines Holmes
W45
Winscombe ladies running club
GBR
55
Hannah Bayat
WSEN
GBR
150
Lauren Beavis
WU23
GBR
8
Mike Beavis
M45
GBR
183
Hayley Bennett
WSEN
Bristol & West AC (est. 1882)
GBR
85
John Bevan
MSEN
GBR
103
Emma Bird
W40
GBR
175
Ashley Blackmore
MSEN
GBR
73
Sasha Boland
WSEN
GBR
220
Dan Borg
MSEN
GBR
87
Ross Brayley
MSEN
Just Run Taunton
GBR
66
Claire Brereton
WSEN
GBR
125
Russell Broster
MSEN
Riviera Racers
GBR
4*
Jo-Ann Brown
W45
GBR
134
Steve Catterall
MSEN
GBR
23
Amy Chandler
WSEN
GBR
96
Helen Clark
W40
Bristol & West AC
GBR
141
Katherine Clifton
W40
Winscombe ladies running club
GBR
61
Sue Collin
W55
GBR
195
Ben Conway
MU23
GBR
224
Andrew Cooke
MSEN
GBR
138
Jon Cooper
MSEN
GBR
28
Kirstie Corbiere
WSEN
GBR
81
Rosie Cowling
WSEN
GBR
41
Oliver Culverhouse
MSEN
GBR
164
Helen Curtis
M50
GBR
69
Phillip Daniels
MSEN
None
GBR
42
Jessica Davies
WSEN
GBR
9
Rebecca Davies
WSEN
GBR
196
Sarah Dayman
WSEN
GBR
108
Carol Deferville
WSEN
GBR
202
Holly Derrick
WSEN
GBR
14*
Kate Derrick
WSEN
GBR
155
George Dibble
MSEN
Bristol & District Triathletes (Bad Tri)
GBR
18
Laura Dickinson
WSEN
GBR
1*
Karen Dore
W40
GBR
191
Emma Duggins
WSEN
GBR
190
Sam Duggins
MSEN
GBR
52
Amy Dunn
WSEN
GBR
31
Stephen Flower
M40
Stanbridge Fliers
GBR
171
Nick Foley
MSEN
Town & Country Harriers
GBR
185
Donna Forbes-Hamilton
WSEN
Southville
GBR
188
Joanna Froud-Poole
WSEN
GBR
63
Daniel Gardner
MSEN
GBR
15
Dawn Goldie
W50
GBR
233
Kerry Grant
W45
GBR
10
Neil Halstead
MSEN
GBR
12*
Jan Halton
W60
Staple Hill Runners
GBR
215
Ken Ham
M55
Westbury Harriers
GBR
161
Brendan Hanley
M55
GBR
98
Darren Hardwell
M45
GBR
106
Ellen Hardy
WSEN
GBR
25
Alexander Harris
MSEN
Westfield TT
GBR
45
Alison Harrison
W60
GBR
43
Alison Hawkins
WSEN
GBR
44
Steve Hawkins
MSEN
GBR
71
Mike Heffernan
M45
Westfield TT
GBR
227
Chris Hewett
M40
Wellington Weavers
GBR
228
Helen Hewett
W40
Wellington Weavers
GBR
213
Rob Hick
M55
Town & Country Harriers
GBR
176*
Rachael Higham
W45
Fry Club Joggers
GBR
184
Chris Hillcock
MSEN
None
GBR
99
Philip Hobbs
M45
Burnham On Sea Harriers
GBR
5
Alex Hope
MSEN
GBR
219
Melissa Houston
WSEN
Southville RC
GBR
21
Jo Howell
WSEN
GBR
180
Anna Hubbard
WSEN
N/A
GBR
179
Rosemary Hubbard
WSEN
N/A
GBR
27
Daniel Jackson
MSEN
GBR
119
Alvin Jaggard
M45
GBR
72
Christine James
WSEN
Clapham Chasers
GBR
84
Robert John
M40
Mickey Morris Racing Team
GBR
146
Allison Jones
W45
GBR
193
Debbie Jones
W40
GBR
116
Ruth Kavanagh
WSEN
Emersons Green RC
GBR
83
Kimberley Khajavi
WSEN
GBR
182
Cara Knight
WSEN
GBR
122
Sean Lannon
MSEN
GBR
186
John Lawson
M45
Southville RC
GBR
91
Andy Leonard
M50
None
GBR
92
Jessica Leonard
WU23
None
GBR
50
Dave Lindsay
MSEN
GBR
162
Mark Little
MSEN
GBR
207
Marianne Long
W50
Southville RC
GBR
169
Kevin Longman
M55
GBR
168
Laura Longman
WSEN
GBR
60
Carol Lowrey
W60
Bitton Road Runners
GBR
174
Ewen Malloch
M40
Team Bath AC
GBR
56
Emma Marchant
WSEN
GBR
62
Lorna Massey
W60
GBR
173
Shaun Maunder
MSEN
Southville RC
GBR
7
Carol Mayger
W45
GBR
201
Leanne McCloskey
WSEN
GBR
126
Lou McNess
WSEN
GBR
34
Laura Mee
WSEN
GBR
11*
Tom Miller
MSEN
Emersons Green RC
GBR
22
Amy Newman
WSEN
GBR
218
Catherine Newman
WSEN
Southville RC
GBR
78
Caroline Norris
WSEN
Running Forever RC
GBR
39
Craig Northwood
M40
GBR
236
Richard Nuell
M65
Portishead Runnig Club
GBR
47
Stella Odle
W60
GBR
157
Kim O'Donnell
WSEN
Bitton Road Runners
GBR
156
Nigel Parr
M55
GBR
3
Judy Payne
W45
GBR
110*
Lewis Pearson
MSEN
GBR
133
Hector Peebles
M40
GBR
51
Francis Peppett
MSEN
GBR
131
Connor Peters
MSEN
GBR
206
Timothy Peters
MSEN
GBR
199
Anna Pleasance
WSEN
Southville RC
GBR
115
Brian Potter
M45
GBR
147
Debi Powell
W45
Fitquest
GBR
86
John Probert
M45
GBR
74
Davide Respini
MSEN
GBR
181
Sarah Ricco
WSEN
GBR
79
Lucy Richens
W40
Westbury Harriers
GBR
6
Lucy Riddiford
WSEN
GBR
223
Joel Roberts
MSEN
Just Jog
GBR
235
Drew Salida
MSEN
GBR
95
Hardwell Samuel
MSEN
GBR
112
Lucy Saunders
WSEN
Bitton Road Runners
GBR
214
Mark Saunders
MSEN
GBR
152
Michelle Saunders
WSEN
GBR
107
Rebecca Sewell
WSEN
GBR
163
John Sherwood
MSEN
Emerson Green Running Club
GBR
200
Adrian Smart
MSEN
Vegan Runners UK
GBR
40
Kirsty Stilwell
WSEN
GBR
148
Steve Strellet
M40
GBR
105
Ben Sullivan
MSEN
GBR
88
Jodie Summers
WSEN
GBR
89
Steve Summers
M40
GBR
53
Aaron Sutton
MU23
#Teamsutton
GBR
54
Charlie Sutton
WU17
#Teamsutton
GBR
114
Craig Sutton
M40
GBR
172
Lucy Swarbrick
W45
Emerson Green Running Club
GBR
170
Huw Sweeney
MSEN
GBR
145
Charlotte Thoemmes
WSEN
GBR
144
Edgar Thoemmes
MSEN
GBR
124
Ellen Thompson
WSEN
GBR
121
Neil Thompson
M50
GBR
178
Nicola Tiley
WSEN
GBR
217
Matthew Tooth
MSEN
GBR
13
Lydia Toson
WSEN
GBR
154
Rebekah Townsend
WSEN
GBR
198
Greg Turner
MSEN
Southville RC
GBR
132
Neil Tyson
M40
GBR
24
Georgina Wellock
WSEN
Westfield TT
GBR
82
Annette Whitchurch
W60
Bitton Road Runners
GBR
16
Natalie White
W50
GBR
46
Sarah Wignall
WSEN
GBR
153
Alex Wilkins
MSEN
GBR
59
Carol Williams
W60
Bitton Road Runners
GBR
216
Maddison Williams
WSEN
GBR
97
Mark Williams
MSEN
GBR
130
Taylor Williams
WSEN
GBR
123
Keith Wilson
MSEN
Emersons Green Running Club
GBR
197
Sarah Wilson
WSEN
GBR
221
Lucy Woodman
W45
GBR
111
Andrew Wren
MSEN
GBR
204
Dave Wright
M55
GBR
19
Melissa Yates
WSEN
GBR
5K
(45)
151
Victoria Aubrey-Rees
WSEN
GBR
101
Katy Bainbridge
WSEN
GBR
80
Rebecca Bennett
WSEN
GBR
94
Daniel Birks
M40
GBR
158
Sarah Brocklesby
W60
GBR
205
Marlene Congar
WSEN
Stade brestois athlétisme
GBR
100
Lucy Cook
WSEN
GBR
177
Cher Czugalinski
W40
GBR
128
Jayne Dean
W40
GBR
212
Carolyn Dent
W55
Town & Country Harriers
GBR
33
Andrea Etheridge
W50
GBR
129
Sarah Fitzgerald
W45
GBR
160
Jillian Gingell
W55
GBR
120
Patrick Greene
M45
GBR
36
Carrie Gwyther
WSEN
GBR
149*
Jan Halton
W60
Staple Hill Runners
GBR
167
Charlie Hiscox
MU16
GBR
166
Rachel Hiscox
W40
GBR
165
Scott Hiscox
M50
GBR
222
Georgina Houghton
WSEN
Just Jog
GBR
143
Stewart Knott
M40
GBR
29
Jane Murray
WSEN
GBR
137
Claire Neilson
WSEN
GBR
26
Sarah Newman
W45
GBR
48
Jenni O'Connor
W45
GBR
225
Mariya Orlova
WU19
UWE Athletics and Cross Country Club
GBR
90
Pratik Patel
MSEN
GBR
226
Verity Potts
WU23
University of West of England Athletics Club
GBR
209
Emma Prescott
W40
GBR
229
Laura Prewett
WSEN
GBR
70*
Janey Quigley
W45
GBR
77
John Sampson
M55
GBR
30
Hackett Sarah
W40
GBR
35*
Shaun Scammell
MSEN
GBR
38
Simon Shellard
MSEN
.
GBR
32
Kelly Suhr
WSEN
GBR
127
David Taylor
M45
GBR
135
Anna-Clare Temple
WSEN
GBR
234
Aidan Turner
MU23
Weymouth St Pauls Harriers
GBR
102
Helen Webster
WSEN
GBR
211
Daniel White
MU16
GBR
210
Kevin White
M45
GBR
230
Tyler Wood
MU13
GBR
194
Kirsty Wyatt
WSEN
GBR
57
Heidi Zinkant
W40
GBR
10K Canicross
(4)
118
Nicola Deschamps
W45
Wessex Canicross
GBR
65
Shara Durnell
W45
Pac Tri
GBR
37*
Nicholas Jennings
M50
Southville RC
GBR
109*
Tim Newham
M40
Nailsea RC
GBR
5K Canicross
(15)
93
Meritxell Birks
W40
GBR
67
Abby Blythe
WSEN
Wessex Canicross
GBR
68
Steve Blythe
M50
Wessex Canicross
GBR
117
Lauren Civill-holt
WSEN
Burnham on sea harriers
GBR
136*
Susan Cox
W50
Wessex Canicross
GBR
187
Ros Death
W40
GBR
58
Philip George
M60
GBR
20*
Paula Jones
W40
GBR
203
Vince Lunn
M40
Active Soul
GBR
192*
Rosie Reid
WSEN
Wessex Canicross
GBR
232
Keziah Sheppard
WSEN
GBR
231
Olly Sheppard
MSEN
South Glos AC
GBR
159
Tim Smith
M55
Wotton Trotters
GBR
17
Lola Whiting
WSEN
GBR
104*
Lucy Williams
W40
Wessex Canicross
GBR