Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Helvellyn & the Dodds Start List
Sunday 27 May 2018
Competitor Statistics (Total=97, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
ACCRINGTON
Accrington Road Runners
Barlick Fell Runners
Barnet & District AC
Bingley Harriers & AC
Borrowdale Fell Runners
Bowland Fell Runners
Buxton AC
Calder Valley Fell Runners
Cheshire Hillbillies
Clayton Le Moors Harriers
Compton Harriers RC
DH Runners
Durham Fell Runners
Helm Hill Runners
Hillingdon AC
Horwich R M I Harriers
Hyde Park Harriers
Ilkley Harriers AC
Keighley & Craven AC
Keighley and Craven AC
Kendal Amateur AC
Keskwick
Keswick
Keswick AAC
Keswick ac
Malvern Joggers
Matlock AC
Melt ham AC
Meltham AC
Mercia Fell Runners
Mynydd du
North Leeds Fell Runners
Northern Fells
Northern Fells Running Club
Northumberland Fell Runners
Pudsey & Bramley AC
Rossendale Harriers & AC
Saltaire Striders
Settle Harriers
Skyrac AC
Stainland Lions
Steel City Striders
Swaledale Road Runners
Swaledale Runners
Tring RC
Unattached
Wakefield District H & AC
Westerlands Cross Country Club
Wharfedale Harriers
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
24km / 1337m
(97)
70
Richard Ashcroft
M40
GBR
35
David Bagot
MSEN
Clayton Le Moors Harriers
GBR
59
Giles Bailey
M50
Meltham AC
GBR
60
Stephanie Bailey
W45
Meltham AC
GBR
46
Honor Baldry
WSEN
Hyde Park Harriers
GBR
8
Hilary Barber
W50
Keighley & Craven AC
GBR
78
Carlos Bedson
M45
Cheshire Hillbillies
GBR
61
Carl Bell
MSEN
Keswick AAC
GBR
36
Josh Bond
MSEN
GBR
6
Kate Briggs
WSEN
GBR
85
Helen Buchan
W40
Calder Valley Fell Runners
GBR
37
Alice Buttle
WSEN
Meltham AC
GBR
23
Scott Chambers
M40
Steel City Striders
GBR
41
Paul Crabtree
M50
Keighley & Craven AC
GBR
66
David Culpan
M55
Stainland Lions
GBR
43
Chris Curtis
M50
Northern Fells Running Club
GBR
79
Paul Dickens
MSEN
Hyde Park Harriers
GBR
82
Aurelijus Dvelys
MSEN
GBR
27
Ian Dyson
M65
Malvern Joggers
GBR
40
Barry Edwards
M60
GBR
58
Laura Edwards
WSEN
Hyde Park Harriers
GBR
45
Naomi Farrar
WSEN
Hyde Park Harriers
GBR
68
Simon Fisher
M45
Calder Valley Fell Runners
GBR
51
George Foster
MSEN
Keswick AC
GBR
88
Andrew Fullwood
M50
Westerlands Cross Country Club
GBR
89
Paul Fullwood
M50
Keswick AAC
GBR
25
Rose George
W45
North Leeds Fell Runners
GBR
96
Jo Gillyon
W40
Keswick AC
GBR
22
Deborah Gowans
W50
Accrington Road Runners
GBR
47
Rebecca Gray
WSEN
Hyde Park Harriers
GBR
30
Tim Grimwood
MSEN
Swaledale Road Runners
GBR
38
Sarah Hackett
W45
Swaledale Road Runners
GBR
95
Nick Harris
M65
Rossendale Harriers & AC
GBR
54
Natalie Hawkrigg
W45
Northern Fells Running Club
GBR
11
Martin Holding
M50
Wakefield District H & AC
GBR
34
Christine Holmes
WSEN
GBR
72
Hannah Horsburgh
WSEN
Keswick AC
GBR
64
Matt House
M40
Keighley and Craven AC
GBR
17
Giles Humphreys-Evans
M45
Compton Harriers RC
GBR
1
Jack Ingham
MSEN
Barlick Fell Runners
GBR
50
Hannah Jarvis
WSEN
Mynydd du
GBR
20
Emma Jennings
W40
Helm Hill Runners
GBR
33
Ieuan Jones
M45
Mercia Fell Runners
GBR
86
Graeme Jopson
M45
GBR
75
Mark Lamb
MSEN
Keswick ac
GBR
24
Paul Leppard
MSEN
Hillingdon AC
GBR
90
Tony Little
M45
Bowland Fell Runners
GBR
71
Lesley Malarkey
W65
Keswick
GBR
49
Gillian Markham
W60
Meltham AC
GBR
15
Kate Marriott
WSEN
GBR
10
Gary Mason
M45
Northumberland Fell Runners
GBR
62
Jenn Mattinson
WSEN
Keswick AAC
GBR
18
David McChesney
MSEN
Unattached
GBR
53
Andy McCue
M40
Skyrac AC
GBR
80
Paul McKnespiey
M45
DH Runners
GBR
4
Anna McMillan
WSEN
Bingley Harriers & AC
GBR
7
Malcolm McMillan
MSEN
GBR
28
John Messenger
M40
Northern Fells
GBR
39
Jeff Miller
M45
Meltham AC
GBR
2
Dave Milliken
M50
Horwich R M I Harriers
GBR
48
Nichola Moreland
WSEN
Hyde Park Harriers
GBR
63
Lynn Murphy
W45
Keighley and Craven AC
GBR
13
Lee Newton
MSEN
Keswick
GBR
12
Robin Nicholson
M40
Ilkley Harriers AC
GBR
21
Lisa Parker
W40
ACCRINGTON
GBR
52
Steve Perren
M50
Melt ham AC
GBR
74
Jean Powell
W50
Wharfedale Harriers
GBR
93
Martin Randall
M45
Swaledale runners
GBR
14
John Rawlinson
M50
Steel City Striders
GBR
67
Michael Reynolds
M50
Mercia Fell Runners
GBR
44
Jo Rhodes
WSEN
Hyde Park Harriers
GBR
9
Matthew Richardson
MSEN
Saltaire Striders
GBR
56
Jim Roberts
M45
Keighley and Craven AC
GBR
19
James Roddis
M45
GBR
16
Paul Scully
M40
Helm Hill Runners
GBR
83
Indre Sedbaraite
WSEN
GBR
91
Francis Shillitoe
M40
Northumberland Fell Runners
GBR
81
Rebeca Simpson
W40
Swaledale Runners
GBR
94
Craig Smith
M50
Keskwick
GBR
97
Catherine Spurden
WSEN
Keswick AC
GBR
5
Wiet Stokhuyzen
M45
GBR
57
Bradley Stone
M40
Matlock AC
GBR
76
Trevor Symonds
M60
Northern Fells Running Club
GBR
31
Joe Todd
M40
Kendal Amateur AC
GBR
73
John Tollitt
M50
Northumberland Fell Runners
GBR
29
Denise Tunstall
W50
Durham Fell Runners
GBR
84
Chris Turner
M50
GBR
42
Mike Walker
M40
Barnet & District AC
GBR
26
Neil Wallace
M40
Pudsey & Bramley AC
GBR
87
Andrew Wang
MU19
GBR
77
Leigh Warburton
M60
Bowland Fell Runners
GBR
32
Martin Ward
M40
Buxton AC
GBR
3
Josh Westwood
MSEN
Settle Harriers
GBR
92
Mark Wharton
M50
Calder Valley Fell Runners
GBR
65
Celine Wilcock
W45
Tring RC
GBR
69
Barry Wilkinson
M50
Borrowdale Fell Runners
GBR
55
Ian Willis
M45
Keighley & Craven AC
GBR